Jak vidí ultralehké létání v Německu?

07.01.2023

Existují od roku 1982: ultralehká letadla! Podle pravidel leteckých zákonů jsou klasifikovány jako letecké sportovní vybavení. 

Mikrolehké létání, které se zrodilo jako alternativa k předchozím leteckým sportům, nás přivádí zpět k počátkům dávného snu lidstva o létání. Nelétat složitě, rychle, draho a regulovaně, to je motto pilotů mikrolehkých letadel, ale nekomplikované, jednoduché a bez složitých předpisů. Přesto je jako účastník leteckého provozu nutné dodržovat určitá nařízení.

Cílem letců je zažít létání. Otevře se vám nový rozměr. Své lety si můžete užít sami nebo společně ve dvousedadle. Odpojeni od země v jednoduchém letadle kloužete po loukách, vesnicích, jezerech, hradech a údolích. Žádné dopravní zácpy, svodidla, žádná záplava značek neomezuje váš pohyb a vyžaduje neustálé soustředění. Máte čas objevovat své okolí. Jediným rozpoznatelným limitem je obloha na obzoru. Země ti leží u nohou.

Snili jste někdy o tom, že sami budete pilotovat letadlo, vzlétnout a nechat zemi pod sebou, abyste se mohli volně pohybovat v trojrozměrném prostoru? Zatím jste si na to netroufli, mysleli jste si, že už jste na to staří, nebo to selhalo kvůli nákladům?

To je přesně to místo, kde se létání v mikrolightech stává zajímavým, protože je to zdaleka jeden z nejlevnějších typů motorového letu!

S námi se váš sen může stát skutečností, protože létání microlight baví každou ženu i každého muže. Jsme nezávislá skupina v "Bremer Verein für Luftfahrt". To, co nás spojuje, je nadšení pro letectví.

Chtěli byste získat první letecké dojmy s podobně smýšlejícími lidmi z naší skupiny v rámci krátkého členství, nebo byste se rádi nechali vyškolit našimi zkušenými leteckými instruktory, abyste se stali provozovatelem leteckého sportovního vybavení a stali se aktivním pilotem?

Již máte pilotní průkaz a potřebujete rekvalifikaci nebo instruktáž. Žádný problém, na letišti v Rotenburg-Wümme jsme k dispozici i během týdne.