Letecký výcvik ve středočeském kraji

20.12.2022

Pokud je vaše destinace Praha, Nymburk, Poděbrady, ale také Stará Boleslav či Milovice a chcete si jen tak zalétat malým letadlem nebo absolvovat pilotní výcvik, pak vám chci představit leteckou školu Adventure Fly se sídlem na letišti v Mladé Boleslavi.

Tato letecká škola vás nejen perfektně a detailně naučí létat, ale poskytne vám i zajímavé letecké výlety pod dohledem profesionálních instruktorů a aviatiků.

Jestliže jste z uvedených destinací, ale i dalších např. Liberec, Jablonec, Jičín, Neratovice, Mělník, Česká Lípa apod., které umožňují poměrně krátký dojezd do Mladé Boleslavi, pak využijte tuto instituci a budete velmi spokojeni. Jak se tam totiž naučíte létat, můžete zároveň využívat i půjčovnu, která je součástí letecké školy a následně jako samostatný pilot brázdit nebe kdekoliv vám to vaše kvalifikace umožní.

Osobně využívám služeb Adventure Fly a jejich letadla jsou perfektně udržovaná, tedy bezpečná a v případě, že potřebuji s čímkoliv poradit, mohu se obrátit na vedení nebo například na vedoucího pilotního výcviku Tomáše Svárovského, který mi se svými 7000 nalétanými hodinami vždy odborně poradí.

Spolupracuji s Adventure Fly od jejího vzniku a vždy jsem byl spokojen.

A jaké máte možnosti létání v okolí Mladé Boleslavi? Je jich nepočítaně a samozřejmě, že s rostoucími zkušenostmi budete rozšiřovat svůj akční rádius pilota, takže je možné, že vám bude i ČR malá a rozšíříte své lety i na Slovensko. To umožňují stroje, kterými Adventure Fly disponuje, naprosto dokonale.

Letadla typu Bristell jsou pohodlná, rychlá a velmi moderně vybavená. Dokonce mají zabudovaného i autopilota, ale osobně vždy říkám, že létám právě kvůli potěšení z pilotáže, tak proč nechávat řídit autopilota? Mnohdy se však stane, že potřebujete hledat v mapě, nastavit nějaký přístroj či si udělat fotku krásných panoramat a v tom případě je autopilot skutečně výborný pomocník.

Navíc, letiště Mladá Boleslav má jednu obrovskou výhodu, kterou většina letišť nemá a tou jsou zkřížené dráhy, takže se nemusíte bát nepříjemného bočního větru, který potrápil nejednoho začínajícího, ale i zkušeného pilota. Tady si prostě vyberete dráhu tak, jak potřebujete.

Ale vrátím-li si k možnostem létání okolo Mladé Boleslavi, tak nejprve byste měli poznat Český Ráj z výšky, kde naleznete například legendární hrad Trosky, ale i třeba Jinolické rybníky či Prachovské skály. Západněji se pak nachází zámek Hrubá skála a ještě dále Valdštejn. To vše zvládnete zhlédnout během dvaceti minut letu z Mladé Boleslavi.

Bude-li vám to málo, pak můžete letět nad hrad Kost a u města Sobotka se pod vámi objeví lovecký zámeček Humprecht. A jestliže máte zálibu v hradech, potom můžete pokračovat západně, kde zhruba po deseti minutách letu narazíte na Bezděz s nezapomenutelným panoramatem, za nímž se rozprostírá Máchovo jezero u města Doksy. Poté můžete letět na jih a již z dálky uvidíte čtverhrannou siluetu hradu Houska, o kterém se říká, že je zde brána do pekla. Letěl jsem nad ním mnohokrát, ale čerti měli zřejmě vždy volno nebo se mi záměrně vyhýbali, protože jsem je v těchto místech nepotkal.

Z housky můžete letět východním směrem a bude-li foukat východní vítr, pak je to jak stvořené k přistání na mladoboleslavském letišti na dráze 04, ale to už nechám na vás.

Tak co, chcete ještě více o Adventure Fly? Podívejte se na jejich web a jestliže už jejich služeb využíváte, napište svůj postřeh dolů do komentářů na FB nebo nám na e-mail a rádi vaše zkušenosti zveřejníme v dalším příspěvku.

Takže letu zdar!

A zde máte důkaz, že je možné letět z Mladé Boleslavi i na Slovensko. Půjčili jsme si Bristell s kamarádem Otou Šatopletem, který je též pilot a nájemce letadel u Adventure Fly. Toto video vzniklo postupně, ale stojí za to si jej zhlédnout. Pokud chcete více podobných videí, pak můžete využít náš YouTube kanál.