Proč je létání ráno nejlepší?

26.10.2022

Zažili jste někdy příchod nového dne na vlastní oči? Určitě mi dáte za pravdu, že je to naprosto unikátní zážitek. A teď si představte, že nejste v lese, ani u řeky a dokonce se nenacházíte v zajetí hor, ale východ slunce si užíváte na letišti. To je naprosto unikátní zážitek!

Jestliže se člověk rozhodne ráno vstát opravdu brzy, měl by si aspoň jednou v životě vyzkoušet ranní kuropění právě na některém z letišť, kterých je hodně jak v Čechách, tak i na Slovensku. Jde skutečně o nádherný zážitek a navíc, pokud se rozhodnete absolvovat let s možností pilotování na zkoušku, bude se vám líbit, jak letadlo "sedí" ve vzduchu jako přibité.

Další výhoda je, že v ranních hodinách nefouká vítr, takže si většinou můžete zvolit startovací i přistávací dráhu podle libosti a bez obav z větru do zad či do boku. 

Neméně přitažlivým faktorem ranního létání je však ten doslova božský klid, který přikrývá letiště do příchodu prvních aviatiků či návštěvníků. Samozřejmě, že někdy může být na letišti mlha, jak je patrné na ilustrační fotce, ale i to se dá snadno vyřešit dobrým čajem nebo kávou, která je v letištní kantýně vždy k dispozici.

Pokud chcete navštívit východ slunce na krásném letišti Bidovce na východě Slovenska, můžete si vyzkoušet nejen posezení při ranní kávě a pozorování východu slunce nad Dargovem, ale zároveň můžete být v rámci našeho programu "Pilotem na zkoušku" účastni těch nádherných ranních povětrnostních podmínek. Nejen že vás rádi svezeme, ale budete-li chtít, vyzkoušíte si sami pilotovat sportovní letadlo pod dohledem zkušeného instruktora.

Co vy na to? 

Jedno krásné video z létání v ranních hodinách.

Líbil se vám tento článek? Navštivte náš youtube kanál Létám, létáš, létáme nebo naší webovou stránku www.letamletasletame.cz