Proč jít létat zrovna do Bidovec?

14.07.2023

Název Slánské vrchy si pamatuji ze zeměpisu na základní škole, ale víc bych vám o nich asi neřekl. Proč jimi tedy začínám svůj příspěvek, který je věnován jednomu z nejkrásnějších východoslovenských letišť? ...nechte se překvapit.


Když jsem přiletěl prvně na letiště Bidovce, obrovsky mne oslovilo okolí celého areálu, kdy ze západu na vás dýchá duch velkoměsta Košice a z opačné strany impozantní Slánské vrchy a za nimiž se rozprostírá skutečný východ Slovenska s výhledem na Michalovce či Zemplínskou Šíravu. O tom však byla řeč v jiném příspěvku.

Dnes bych rád vyjádřil své pocity z již zmíněného letiště Bidovce. V Čechách jsem zvyklý létat na poměrně velkém klubovém letišti v Mladé Boleslavi, které má svá specifika, mnoho uživatelů, velký akční rádius co do leteckých aktivit a poměrně hodně místa i co se okolních vzdušných prostorů týče.

Naopak, tady v Bidovcích je vše podstatně menší a na letišti je pouze jedna dominantní organizace, jejíž činnost mne skutečně nadchla, a která umožňuje pěstovat svůj koníček mnoha aviatikům. Řeč je společnosti Future Fly s.r.o., kterou provozuje pan Jirsák a z mého pohledu musím říct, že skvěle. Tato firma vychovala již mnoho pilotů a dokonce někteří z nich se stali i profesionálními letci např. v rámci Slovenské armády nebo i různých leteckých společností.

Podstatné je, že právě Future Fly s.r.o. sdružuje milovníky létání a všeho, co k němu patří a díky Otovi Jirsákovi a samozřejmě v neposlední řadě jeho ženě, tato společnost doslova plní sny samotným pilotům, ale i milovníkům letectví či zájemcům o pouhé "svezení se vzduchem" pod dohledem zkušeného pilota.

Jestliže budete mít někdy cestu na východ od Košic ať autem či letadlem, určitě vám doporučuji, abyste navštívili právě letiště Bidovce a pokud si zrovna nebudete chtít zalétat, můžete si aspoň dát skvělou kávu a vychutnat si nezapomenutelnou letištní atmosféru.

Možná, že se tam spolu potkáme.

Líbil se vám tento článek? Navštivte náš youtube kanál Létám, létáš, létáme nebo naší webovou stránku www.letamletasletame.cz