Trent Palmer - Dobrodružství v létání

16.11.2022

Zaujal mne jeden ze současných youtuberů Trent Palmer, který má na YouTube obrovskou sledovanost a navíc se věnuje, mimo jiné, našemu krásnému koníčku - létání.

Mnoho letců se dívá na letectví jako na kariéru. Jiní to vidí jako rychlý a pohodlný způsob cestování. Pro propagátora Garminu Trenta Palmera je to způsob života a dobrodružství. YouTuber z Rena v Nevadě sdílí svou vášeň pro rekreační létání v buši a svůj Garmin G3X Touch, kterým má vybaven svůj Kitfox, vhodně pojmenovaný FreedomFox prostřednictvím svých kanálů YouTube a sociálních médií.

Trent se dostal k létání přes drony, s kterými létal a nové předpisy v roce 2014, s kterými přišla FAA a které vyžadovaly, aby provozovatelé komerčních dronů měli minimálně licenci souromého pilota.

Bál se tehdy létání a výšek, takže nebyl moc nadšený z tohoto nařízení. Zhruba po 20 hodinách výcviku mu vše secvaklo a začalo ho to bavit.

Ačkoliv se k létání dostal vlastně přes práci, snaží si udržet létání jako svůj koníček. Dron, z kterého se v roce 2010 stala jeho profese, jej také už přestal bavit, protože už to bylo moc profesionální. Sám tvrdí, že chce létat pro zábavu.

Když si vybíral letadlo, měl mnoho možností. Experimentální nebo certifikované? Hledání správného stroje na dobrodružství bylo náročné, protože musel splňovat jeho požadavky.

V současné době je na trhu mnoho typů letadel postavených speciálně pro aero čundry nebo chcete-li backcountry a létání v buši. Pro Trenta bylo rozhodnutí přejít na Kitfoxe z certifikovaného letadla relativně snadné.

Hlavním důvodem byla jednoduchost, která vychází z toho, že o experimentální letadlo se může starat sám a není třeba vše řešit přes certifikované mechaniky apod.

Když uviděl staré propagační video z devadesátých let, rozhodl se. Hlavní motivací byly tehdy náklad a možnost složení křídel. V té době ještě nechápal, jak má letadlo nádherný design a že je možné zvýšit výkon motoru. Zároveň si nyní uvědomuje, jak Kitfox může růst s požadavky pilota, což je též velmi důležité.

Trentův Kitfox je vybaven 10,6 palcovým dotykovým letovým displejem G3X s dálkovým komunikačním rádiem GTR 20, dálkovým ADS-B "In/Out" GTX 45R a dvouosým autopilotem G3X s ovladačem pro montáž na panel GMC 307.

Má dokonce externí kamerový vstup pro pojížděcí kameru, takže při pojíždění mže na display vidět, co je před ním. Zároveň zastává, že je skvělé mít autopilota jako prvek v případě vlastní dezorientace.

Po přípravě Kitfoxe začal Trent Palmer točit videa, kterými přináší ukázky ze svých dobrodružných letů, ale zároveň ukazuje, co pro něj letectví znamená. V neposlední řadě se snaží přiblížit lidem letectví a ovlivnit jejich rozhodování, zda létat či nikoliv.

Pokud chcete, můžete navštívit jeho YouTube kanál , pak klikněte na odkaz.

Reportáže Trenta Palmera jsou opravdu skvělé a moc rád je sleduji. Proto si i vy můžete vychutnat jednu z jeho výprav do oblasti, kterou nazval "Malá Aljaška".

Líbil se vám tento článek? Navštivte náš youtube kanál Létám, létáš, létáme nebo naší webovou stránku www.letamletasletame.cz