Co je to FAA?

18.11.2022

V mých příspěvcích se občas objeví zkratka FAA. Abyste měli jasno, o co se vlastně jedná, připravil jsem pro vás tuto krátkou vysvětlivku.

Federal Aviation Administration je agentura ministerstva dopravy Spojených států amerických v úloze státního leteckého úřadu s pravomocí regulovat a dohlížet na všechny aspekty civilní letecké dopravy nad územím USA. FAA byla vytvořena zákonem Federal Aviation Act z roku 1958. Mezi její pravomoci patří řízení letového provozu, certifikace personálu a letadel, stanovení norem pro letiště a ochrana majetku USA během startu nebo opětovného vstupu komerčních kosmických vozidel. Pravomoci nad sousedními mezinárodními vodami byly delegovány na FAA orgánem Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Věřím, že občasné vysvětlení některých pojmů vám přijde i v rámci mého blogu vhod. Pokud byste měli i nějaké nápady, o čem byste se chtěli na mém blogu dozvědět nebo o čem by mohly též být moje články, klidně mi napište na můj e-mail: letamletasletame@seznam.cz .

Pokud se vám tento článek líbil, můžete navštívit můj web Létám, létáš, létáme nebo můj YouTube kanál