Články

Člověk se snaží mnohdy zvládat opravdu velkou škálu svých povinností, které na jedné straně vyplývají např. z jeho zaměstnání a na straně druhé třeba z rodiny, popř. na straně třetí z jeho přesvědčení, že by se prostě měl chovat nějakým způsobem.

Když se řekne slovo "pilot", každý si představí člověka, který oplývá všemi kladnými vlastnostmi. Málokdo si však uvědomuje, že i piloti jsou pouze lidé a nevyhýbají se jim základní lidské emoce či pocity.

V srdci východního Slovenska se rozkládá pohraniční pohoří Vihorlat s neopakovatelnou krásou a jedinečnými panoramatickými výhledy. Pro ty, kteří touží po nevšedním dobrodružství, nabízí toto horské území úžasnou příležitost. Létání nad Vihorlatem s letadlem Tulák XXL.

Východoslovenská Zemplínská šírava, ležící v blízkosti města Michalovce, skrývá nejen krásnou krajinu, ale také vzrušující příležitost pro ty, kteří touží po unikátním zážitku. Dovolte si ponořit se do světa leteckých dobrodružství s letadlem Tulák XXL, a zažijte nevšední let nad tímto malebným jezerem a okolními kraji.

Každý z nás se někdy podívá vzhůru na oblohu a tajně sní o tom, že by se mohl stát pilotem a volně kroužit mezi bílými oblaky. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do světa leteckého umění a zažít nevšední dobrodružství, je tu skvělá příležitost. Východoslovenské město Michalovce nabízí jedinečný zážitek, který si každý může vyzkoušet – létání nad ním...

Tulák XXL

15.07.2023

Na své aviatické cestě jsem potkal řadu letadel, tedy promiňte, SLZ (sportovních létajících zařízení), která mi učarovala z mnoha důvodů. Česká republika a Slovenskou jsou totiž ve světovém měřítku velmoci ve stavbě a vývoji SLZ.

Název Slánské vrchy si pamatuji ze zeměpisu na základní škole, ale víc bych vám o nich asi neřekl. Proč jimi tedy začínám svůj příspěvek, který je věnován jednomu z nejkrásnějších východoslovenských letišť? ...nechte se překvapit.

Mnoho lidí se mne ptá, zda se může naučit pilotovat každý člověk. Samozřejmě, že je třeba brát v úvahu, že každý máme nějaké dispozice a někdo je přirozeně talentovaný k létání a jiný to musí jednoduše "vydřít".

Již jsem psal, že je skutečně zajímavé polétání na východě Slovenska. A v dnešním článku vám chci přiblížit skutečnou třešničku na pomyslném dortu východu.