Zážitek AirCam

20.11.2022

Přišel mi do e-mailu zajímavý článek. Asi bych jej lépe nezpracoval, tak jsem vám ho přeložil a můžete si udělat obrázek o skvělém letadle. Článek mi zaslal časopis Kitplanes a pokud chcete odebírat jejich zpravodaj, určitě se proklikněte na jejich web.

Letadla jsou navržena pro konkrétní mise. Některé jsou jednoduché ultralighty navržené tak, aby vás na pár minut zvedly ze země ve zlaté hodině večerního světla. Některé z nich jsou rychlé a výkonné křižníky určené k tomu, aby vás a vaše zavazadla přepravily po celé zemi v krátkém čase. Jiné jsou navrženy tak, aby rozproudily váš vestibulární systém vysokou akrobacií - nebo aby vás povalily na krátkém drsném pruhu vedle odlehlého jezera v horách. Snaha použít bodově navržené letadlo k jinému účelu, než k jakému bylo určeno, často zanechá člověka nespokojeného. Bez ohledu na to, jaký je účel letadla, je důležité mít na paměti, že si někdo dal čas na to, aby navrhl a postavil letadlo pro místo, ve kterém žije. A některá jsou skutečně fascinující a provokující k prozkoumání.

AirCam je jedno takové letadlo. Něco, co bylo zjevně navrženo pro konkrétní účel - pro konkrétní misi - a takové, které vrhá do větru určité konvence, aby toho dosáhlo. Slyšel jsem to popisovat jako pterodaktyla splynulého s kánoí. Je to nevkusný popis, který by někteří mohli považovat za urážlivý, ale ve skutečnosti popisuje letadlo s mimořádně zajímavým akčním radiem využití. AirCam byl ve skutečnosti navržen pro použití jako fotografická platforma v odlehlém terénu - přesněji v Africe. A jeho design se ukázal jako velkolepě úspěšný jako nízko-pomalý, široce otevřený fotografický stroj s dostatkem výkonu, robustní konstrukcí a vynikající redundancí, aby se z vás nestali chodci stovky kilometrů od civilizace.

Kitplanes již dříve recenzoval AirCam ("AirCam Adventure", duben 2009) s nadšenými doporučeními jak pro jeho schopnosti, tak pro jeho naprostý zábavný zážitek z létání. Ale to bylo před lety, před mým působením v časopise. Navzdory mým dobrým úmyslům a touze létat s co nejvíce různými letadly, bylo to teprve nedávno, kdy jsem si konečně našel čas sejít se s konstruktérem Philem Lockwoodem v jeho Sebringu na Floridě, základně, kde se vyrábějí sady AirCam, a ochutnat tento nádherný letadla a podejte zprávu o tom, jak příjemný může být "zážitek AirCam".

Chcete-li více informací o tomto stroji, navštivte webovou stránku časopisu Kitplanes


Líbil se vám tento článek? Navštivte náš youtube kanál Létám, létáš, létáme nebo naší webovou stránku.